Питання священику

This post is also available in: Russian

На цій сторінці ви можете задати своє питання священику.

Шановні читачі, дивіться, будь ласка, обидві сторінки сайту – українською та російською мовами, адже питання на них різні.

Просмотры(586)


Питань (38)

38 thoughts on “Питання священику

  • Доброго дня.
   25.06.2016р. вінчатися не можна.
   Згідно канонічним правилам, забороняється здійснювати вінчання протягом всіх чотирьох постів, в сирну седмицю, Пасхальну седмицю, в період від Різдва Христового до Богоявлення (Святки). За благочестивим звичаєм не прийнято здійснювати шлюби в суботу, а також напередодні дванадесятих, великих і храмових свят, щоб передсвятковий вечір не проходив галасливо та у розвагах. Крім того, в Українській Православній Церкві вінчання не здійснюється по вівторках і четвергах (напередодні пісних днів – середи та п’ятниці), напередодні і в дні Усікновення глави Іоанна Предтечі (29 серпня / 11 вересня) і Воздвиження Хреста Господнього (14/27 вересня). Винятки з цих правил можуть бути зроблені по нужді тільки правлячим архієреєм.
   Останній день для вінчання в цьому році перед Петровським постом – в п’ятницю 24.06.2016p.
   За тиждень або два перед вінчанням обом нареченим потрібно сповідатись.
   Також на вінчання необхідно завчасно записатись в церкві.
   З повагою, отец Олександр

 1. Доброго дня!
  Хочу дізнатися, чи можна провести обряд вінчання у вашому соборі 12.08.16 р.?
  Якщо так, о котрій годині це може бути?

  • Так, 12.08.2016 вінчатись можна. Час обираєте той, якиий зручний для вас – об 11, 12, 13 або 14 години. Але потрібно завчасно прийти до церкви й записатись.

 2. Доброго дня. Підскажіть, будь ласка, о котрій годині розпочнеться освячення Паски?

  • Святкова служба, готування до якої зайняло весь минулий рік, якій передували 40 днів посту, починаеться о 24-й годині. Звичайно, що для того, щоб осягнути цю поворотну для людства подію – Воскресіння Господа нашого Іісуса Христа і прийняти всю благодать, яку вона може дати, потрібно прийти на початок служби. Для кожного православного християнина, який має таку можливість, дуже важливо правильно зустріти Великдень. Освячення пасок почнеться після служби приблизно о 4-й годині ранку.

 3. Добрый день мы с мужем хотим обвенчаться сколько это стоит и за сколько дней нужно готовится?

  • Здравствуйте, Светлана. За неделю или две перед венчанием надо исповедаться жениху и невесте.
   Также на венчание необходимо заранее записаться в церкви, там же Вам ответят на все вопросы, касающиеся проведения венчания.

 4. Добрий день, допоможіть, не знаю що робити, в маму вселилася якась нечиста сила, каже що я не її дочка, і на сестру також каже що в неї вселилася двоюрідна сестра, і б`э її і говорить Оля тобі 23 роки, вийди з моєї дитини, нехай твої діти поздохають, а насправді сестрі 12 років. І взагалі все пороблено, і всі відьми кругом, і зла постійно. як їй допомогти?

  • Добрий день, Анна. З цим питанням краще підійти до священика, адже відповідь потребує більше інформації. Підходьте після служби.

 5. Доброго дня!
  Підскажіть будь-ласка, чи можливо провести обряд вінчання без реєстрації шлюбу в РАЦСі?

  • Доброго дня! Якщо священик благословив вінчання без реєстрації шлюбу в РАЦС, і цей шлюб буде невздовзі зареєстрований, а його відкладання спричинене якимось суттєвими обставинами, то таке вінчання може буде проведене в храмі як винятковий випадок. Але, звісно ж, такий шлюб в період до його реєстрації не буде мати ніякої юридичної сили. З повагою, Отець Олександр.

 6. Доброго дня ! Чи можно похрестити дитину в церкві,1.10.2016? Можна приходити на курси з англійчкої без попереднього запису?

  • Доброго дня,
   Дитину можна похрестити 1.10.2016.
   Приходьте на курси англійської. Заняття провадяться в суботу:
   11.00 – 12.30 – заняття з дорослими
   12.30 – 13.30 – заняття з дітьми 2-3 класів

  • Марина, дуже перепрошую, що не попередила Вас завчасно про те, що змінився час занять:
   11.00 – 12.00 заняття з дітьми
   12.00 – 13.30 заняття з дорослими
   Приєднуйтесь до групи сайту в Фейсбуці https://www.facebook.com/groups/1059730494074987/, щоб завжди бути в курсі будь-яких змін та новин.
   З повагою,
   Яна Кучма

 7. Добрый вечер. Хотим с мужем прийти к вам на исповедь и причастие. Это первый раз, по этому подскажете пожалуйста, как это лучше сделать.

  • Здравствуйте,

   Перед первой исповедью стоит подойти в храм и узнать у священника, когда он сможет принять ее отдельно от других людей и договориться на время, так как первая исповедь может быть долгой. Далее, стоит приобрести в храме небольшую книжечку о подготовке к исповеди. Кроме того, существует много хороших описаний подготовки к исповеди на православных сайтах и на сайтах православных храмов. К примеру:

   Православие и мир.Как подготовиться к первой исповеди?
   Православие и мир. Ответы на вопросы. Исповедь
   Храм преподобной Евфросинии, Великой княгини Московской. Подготовка к таинству Исповеди

   Ответили: отец Павел, отец Александр

 8. Спаси Вас Господи! Пожалуйста,напишите на сайте расписание на эту, Рождественскую неделю. И подскажите, когда и как правильно исповедаться и причаститься на Рождество или можно в любой день до Рождества? Спасибо.

  • Спаси Вас Господи!
   Хорошо 6-го января быть на вечерней, а исповедаться и причаститься можно во время ночной литургии в 5 утра, или утренней в 8 утра.
   Расписание богослужений на январь размещено уже – смотрите на сайте.
   Ответил: Отец Александр

 9. Добрый вечер! Хочу вначале рассказать о себе и проблеме.
  У меня киста правого яичника, Врач назначил гормональный препарат Дуфастон на 3 месяца. Пропила 6 дней плохо стало, появились все побочные эффекты. Отменила. Значит надо делать операцию. Вот.
  Недавно мне хорошая знакомая говорит, что у нее есть травяник, он был лор врачом. лечит людей травами. Говорит он такое уже вылечивал. Я спросила ее, откуда он все о травах знает. Она говорит что передал или отец или дед.
  Подскажите, пожалуйста, как к этому относится церковь и Вы? Не хочу колдунов и магов. Что делать? Его лечение 2 месяца. Спасибо!

  • Здравствуйте! Церковь негативно относится к нетрадиционной медицине.
   Ответил: отец Павел

 10. Спаси Господи! Подскажите,пожалуйста, начало /день и время/ занятий 2 семестра Богословских курсов в нашем Храме. Спасибо.

  • Разместила расписание Богословских курсов на 2017 год. Приносим извинения за задержку.

 11. Доброго дня. Чи можливо посповідатися і причаститися до Пасхи? І в які дні?

  • Доброго дня. Можна сповідатися і причаститися до Пасхи тільки в суботу 15.04.2017 зранку – під час Літургії, яка починається о 8.00.

 12. Доброго дня. Мене запросили на хрестини бути кумою. Але на день коли призначені хрестини у мене могуть бути критичні дні. Чи можна мені в такому випадку бути хрещеною матір’ю дитини?

 13. Доброго дня! Скажіть будь ласка чи можна вінчатися 01.10.2017 року? Якщо так, коли можна до Вас під’їхати і записатися?

  • Доброго дня! Так, можна вінчатися 01.10.2017. Підійти можна в будь-який час, Собор відкритий з ранку до закінчення вечірньої служби кожен день.

 14. Доброго дня! У мене не питання, а побажання. Собор великий і тому погано чути слова літургії через акустику. Слова не чіткі, це зменшує уважність прихожан на службі. Можливо було б добре в майбутньому встановити колонки й мікрофон??

  • Доброго дня! Дякуємо за побажання. Встановленнч колонок вже планувалось, і це відбудеться невздовзі.

 15. Доброго дня. Підкажіть будь ласка,якою мовою під час хрещення дитини потрібно читати “Символ віри”?

 16. Доброго дня!
  Чи можливо поговорити зі священником і о котрій годині краще підходити з цим питанням?

  • Доброго дня!
   Так, зі священником можна поговорити у неділю або у великий святковий день після служби. Крім того, кожну неділю після літургії біля церкви під вишнею священник проводить зустріч з парафіянами, де вони задають йому питання, а він відповідає. Приходьте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *