Історія храму

This post is also available in: Russian

brovary-pp-hrНа початку визвольної війни українського народу 1648—1654 років князь Ярема Вишневецький укріпив Бровари, зосередив тут невеликий озброєний гаківницями загін. Броварчани повстають, оголосивши себе козаками, вони виганяють з Броварів Вишневецького і знищують його загін. Після чого у Броварах створюється Броварська козацька сотня, першим сотником якої був Федір Ведмідь, надалі козаки розбудовують місто, будують церкву Петра і Павла і допомагають селянам.
10 липня 1654 року через Бровари до Москви проїжджав антиохійський патріарх Макарій у супроводі сина архідиякона Павла Алеппського. Останній залишив наступне послання про містечко: як перепливли Дніпро, “ми проїхали дві великі милі по вузьким дорогам, багатими водою та піском, та по велетенському лісу, котрий увесь складається з сосен, подібних до кипарису, які приголомшують розум подивом. Увечері ми прибули на невеликий базар, який носив назву Бровари. Там є хороша церква на честь Петра і Павла і є двір, на якому живуть ченці, і яке належить Києво-Печерському монастирю, як його власність”. А 1680 року, Бровари із всіма навколишніми селами перейшли у власність Києво-Печерської лаври.
У 1689 р. церкви Святих Петра і Павла було даровано євангеліє з написом «року Божого 1689 Никифор Макарович і з маткою Катериною — відмінили до храму св. апп. Петра і Павла, церкви базарною, соборною, містечка броварів, власності монастиря св. Трійці печерських брам лікарняних за батька городничого Зиновія ієродиякона, Василя отамана».
У XVIII ст. у Броварах була церковно-приходська школа, її випускники могли продовжувати навчання у Києві. За документальними джерелами, «полку Киевского местечка Броваров сын священника Андрея Савицкого церкви Петра и Павла Лукиян Савицкий» навчався у Києво-Могилянській академії у 1766 році.
У ніч з 7 на 8 серпня 1814 року у місті трапилася велика пожежа, під час якої згоріла дерев’яна церковна дзвіниця Петропавлівського храму та загинуло 16 броварчан, серед них — козаки Тонкий і Гаврило Гвозданий із сином, які рятували церковне майно. На місці дзвіниці було збудовано капличку, що збереглася до 1930-х років.
У 1823 році Петропавлівська церква була збудована на новому місці (тепер тут середня школа №1). А 19 травня 1861 року процесія, що супроводжувала домовину Т.Г.Шевченка, зупинялась у Броварах. Броварці віддали останню шану Кобзареві: поета відспівували у Свято-Троїцькій і Петро-Павлівській церквах.
У 1900—1902 роках вона була перебудована і в такому вигляді дійшла до 1937 року. У 1937 році в Броварах під час антирелігійної кампанії радянською владою було знищено.
На початку 1990-х років починається відновлення старих церков і будівництво нових. У Броварах діючої Троїцької церкви вже замало для задоволення потреб новонавернених віруючих, і постає питання про відкриття нової церкви. 1991 року відбулося освячення митрополитом Київським Філаретом хреста на місці будівництва храму св. Петра і Павла.
У 1993 році відкривається храм на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниці», освячення якого відбулося 25 травня 1998 року.
23 грудня 1999 року відбулося урочисте закладення першого каменя та капсули нового храму Св. апостолів Петра і Павла митрополитом Володимиром (Сабоданом).
У 2000 році тут почалося будівництво нової церкви первоверховних апостолів. Вона Він зводився, завдяки пожертвуванням, і виконаний в стилі українського бароко.Вже у 2003 році митрополит Володимир освятив дзвони та через рік – хрести храму.

Просмотры(3039)