This post is also available in: Russian
Цей літопис будівництва Собору святих апостолів Петра і Павла писався прихожанкою храма Картавченко Валентиною Дмітрівною на протязі 25 років з моменту початку будівництва, яка весь цей час записувала в спеціальний, присвячений Соборові блокнот, всі пов’язані з ним історичні події, а фотографії та статті про храм в місцевих газетах дбайливо вклеювала в альбоми, присвячені історії Броварів. Валентина Дмитрівна з радістю дозволила нам скопіювати свої записи та зібрані нею матеріали, щоб зробити їх відомими для всіх прихожан нашого храму і тих, кого цікавить ця історія.
«Во славу Божію споруджується»
1990
1. Екзарх всієї України Митрополит Київський і Галицький Філарет 6 листопада на свято ікони Божиєй Матері «Всіх сробящих радість» освятив місце спорудження і перший камінь майбутнього храму на честь пресвятої Троиці. На прохання віруючих міськвиконком виділив ділянку для будівництва поблизу Районного будинку Культури по вулиці Київській.
Благословляючи місце майбутнього храму, екзарх з молитвою освятив всіх мирян святою водою і пообіцяв допомогу Митрополії. Поставлений хрест і камінь. Там була дошка пошани працівників району. На території був танцювальний майданчик біля Будинку культури.
Статті:
Р.Щербакова-Кайдан. Исторія унікальної фотографії – 1990
Д.Гамалій. Церква у Броварах – 01.12.1990
Д.Гамалій. До історії церков на Броварщині – 1990
1991 – 1992
2. Будується будиночок, як церква тимчасова.
1993
3. 5 січня – освячення, різдвяна служба, і стала церква постійно діючою.
1994
4. На місці спорудження п’ятикупольної церкви з дзвіницею вже забито 214 паль. Завозиться цегла, будівельні матеріали, зводиться цокольний фундамент, який потребує багато цементу, який дорого коштує. Священник звертається до небайдужих людей, підприємств за допомогою, каже староста Володимир Павлович. І тільки в 20-х числах жовтня місяца 1995 року освячено. Є священник о. Борис, диякон Борис, хор.
1995
5. Триває церковне життя із своїми буднями і святами. 12.07 – Храмове свято і служба з обідом на свято Петра і Павла.
6. 6.08. – свято Бориса і Гліба. Вітали батюшку Бориса і диякона Бориса з 70-річчям.
7. Десь із середини серпня 1995 року нам призначили нового батюшку Олександра Левчука (26.03.1962) замість Василя.
8. З жовтня місяця розпочато розбудову діючої церковки, добудову подібної архітектури церкви з дзвіницею.
9. За осінь 1995 і зиму 1996 років буди зведені стіни і покрівля, робилися дерев’яні вікна, двері, куполи і на передодні світлого Христового Воскресіння (1996р) встановлено троє брамних воріт, дверей. Над одними із них (боковими) при вході встановлена ікона святих апостолів Петра і Павла.
1996
10. 12 квітня 1996 року були підняті три куполи із червоної міді і встановлені хрести з освяченням (перед і під час вечірньої служби). В ніч з 13 на 14 1996 року Велична служба – літургія всенощна пасхальна. Були гості з Німеччини. Євангеліє читали на чотирьох мовах:
О. Олександр – грецькою, гості – німецькою, о. Борис українською, диякон Борис – старослов’янською. Було дуже багато людей, співали два хори.
12. Продовжується будівництво добудови, проводиться електрика, штукатурка стін. Новий храм – не ведуться ніякі роботи.
13. За цей рік поштукатурено, побілено, встановлені вікна, зроблені залізні решітки на вікна, піднято дзвони. Дзвонять, коли відбуваються служби.
1997
14. За зиму настелена підлога, піднято на дві стугеньки вівтар. Перед самим Великоднем установлений іконостас, оздоблений різьбою і ліпкою.
15. В ніч на Великдень службу проводили з нового вівтаря. І в прибудові святково, красиво, велика люстра встановлена. Вперше співав верхній професійний хор. Керує матушка Олена (жінка о. Олександра).
16. Відбувається ремонт старої половини церкви. Перестелили підлогу, прорізали вхід на верхній хор з середини церкви і другі роботи.
17. Після свята Петра і Павла поставили стовпи (леса) для розпису стелі та стін, укріплення ікон, ліпка.
18. 19 серпня, на свято Преображення було телебачення, освячення яблук.
19. 7.11.1997 – винесли стовпи. Верх і стіни другого поверху розписані іконами, покладна ліпка, покрашено. Внизу частково обкладені ліпкою ікони.
1998
20. До Різдва Христового покрашено все: стіни, поли, вікна. Зроблено дерев’яний спеціальний столик – аналойчик під святкову ікону, кілька складних переносних аналойчиків.
21. Після свята зроблені столи, шафи, шафи для ікон, бар’єр – стойка для продажу свічок (лавка), ікон і т.д.
22. Упорядкований зал на другому поверсі. Співає професійний хор. На Великдень були включені мікрофони на вулицю.
23. Церква готується до освячення: перекрасили підлогу, застелили коврові доріжки і т.д.
24. На свято Миколи 22 травня 1998 року відбулося освячення престолу і церкви, уже розширеної, добудованої в ім’я ікони Божєї Матері «Скоропослушниці». Освячував Владико Володимир. (А новий храм, що зведений тільки фундамент, буде в ім’я святих Першоверховних апостолів Петра і Павла).
Було багато священників, Владико Володимир, йому дорогу встелили квітами. Серед церкви поставили підвищення, з якого і правив Володимир.(Є фото). Трошки було боляче дивитися на оті коврики з «орлами» для підстилання там, де буде стояти, йти Владико. Але так потрібно.
25. Храмове свято – території – святих апостолів Петра і Павла 12. 07, а 11.07. – день народження священника Володимира Левчука (батька нашого настоятеля). 28.07. – день його Ангела, поздоровляли, величали.
26. Шостого серпня 1998 року день Ангела і день народження о. Бориса, диякона Бориса вітали, величали – був даний обід. Диякона Бориса – день народження 18.04.1925 року.
27. Проходить подальше оформлення внутрішнього убранства церкви, на колонах намальовані ікони святих, оформлений боковий вхід іконами настінного розпису МБ Почаївської і Володимира з синами Борисом і Глібом.
28. 12.09.98 – день ангела священника Олександра. Вітали, величали, було дуже святково, гарно, трапеза для прихожан.
29. Організована поїздка в Чернігів, в Феодосієвський монастир 22.09.98, а 4.11.98 – поїздка в Почаїв.
30. 22.11- Храмове свято діючеї церкви ікони Божієї Матері «Скоропослушниці». В цей день були хрестини – 6 дітей, вінчання – 5 пар, вінчали три священники, диякон, два пономарі, верхній хор. Були гості з інших церков – священники, гості із Німеччини (о. Олександр бував у них з дітьми і так, як служив в Іванкові), місцеві керівники і т.д.
31. Проводяться служби, треби, Різдвяний піст. Свято Миколая.
Фотографії:
1999
32. Різдвяні служби, Водохреща, Стрітення, та інші служби. За цей рік придбано різні ікони, різьбленій стіл – гроб Господинь, установлені на дерев’яних підставках ікони біля вівтаря. Будується колонка, відбуваються храмові свята, поїздки в Чернігів, Вишгород, Почаїв і т.д.
33. Жовтень – листопад 99р. Будується капличка над колонкою для освячення води. 06.11. – поїздка в Княжичи – новий храм Скит, привезена чудотворна ікона МБ Київська. Службу проводив з Києва – єпископ Павло. Було багато людей з усіх. Обід.
34. Храмове свято нашої церкви, ікони Божієї Матері «Скоропослушниці». Настоятель запрошує взяти участь в Хресному ході від розвилки, до церкви о 7.45 з нагоди приїзду намісника Києво–Печерської Лаври епіскопа Павла, який подарує церкві частинки мощів святих Печерських і Чернігівських. Привезли в спеціально зробленому гробі – Ковчезі, інкрустованому дорогими каменями, ручками. Все виготовив наш диякон Борис. Було багато-багато людей, священників, хресний хід, служба, обнесення мощів навколо фундаменту майбутньої церкви. Ікону Матері Божієї «Скоропослушниці» прикрасили голубими порт’єрами, квітами, вінком. Потім був обід.
35. Завершено майже все по добудові малої церкви, і на передодні Варвари – 16.12.1999року привезли першу партію – вагон цегли для продовження будівництва нового храму.
36. 23 грудня 1999року стояв дуже гарний сонячний зимовий день, світило сонце, голубе небо, безхмарне, а в ніч на 23 був дуже яскравий великий повний місяць, світив з вечора до самісінького дня. І в цей прекрасний день прибув Блаженнійший Владико Володимир, він благословив спорудження церкви, у фундамент майбутньої церкви заклав першу цеглину і капсулу, попередньо освятивши і благословивши новобудову во славу Божию, та Спасіння кожного, роздаючи благословенні іконки. (є фото).
37. 28.12. – привезено ще вагон цегли, 03.12. – ще вагон цегли,уже 60 тисяч штук, йшов великий сніг, була вечірня служба.
Статті:
Павлина Кирієнко. Цілюща енергія церковного дзвону – 1999
Наталія Чемериченко. Во славу Божію – 23.12.1999
Фотографії:
2000
38.Відбуваються служби, підвозяться різні матеріали для будівництва. 18 – 19 січня – Водохреща. Освячення воді з нової каплички. (Раніше освячення було на вулиці в великих кастрюлях, а потім були зварені три великих чани).
39. З 10–20 січня почалося будівництво храму Петра і Павла. Дім Божий буде зводитися за проектом у стилі Українського барокко. Привезено 130 тисяч штук цегли. Завод РБК пожертвував 5 тонн цементу, та інші підприємства міста надають посильну допомогу, пожертви прихожан, мешканців міста.
40. Відбуваються служби великі і малі, поїздки по святим місцям, храмові свята, дні ангелів священників.
41. 12–13 жовтня почали прибудову кухні – розширили. Стоять теплі дні, продовжується будівництво (є фото). Навіть на день ікони БМ «Скоропослушниці» був храмовий обід на вулиці. 26.11. Продовжують привозити цеглу, але будівництво призупинено. Зима.
42. На день св.. Миколая, після служби, вперше о. Олександр давав подаруночки – Миколайчики присутнім діткам.
Статті:
Краєзнавчий нарис. Броварська церква – давнина і сьогодення – 2000
2001
43. 6.01. – 7.01. – 8.01. Різдвяні свята, святкові великі Богослужіння, встановлена велика ялинка посеред церкви. 10.01 придбано кухонну стінку на кухню, прибирають, приводять усе до ладу.
44. Проводяться церковні служби дуже гарно. Звертаються до людей, організацій про допомогу в будівництві храму. В цьому році маслособорування проходить в зручний для людей час (по четвергах, о десятій годині, протягом всього посту).
45. Завозиться цегла, вагончик для будівельників, встановлений кран. Все охороняється. Весна 2001 року.
46. На початку квітня цього року розпочато будівництво дзвіниці і до Великодня встановлені залізні ворота і зведений перший поверх.
47. Величальне святкування Великодня, освячення пасок, багато-багато людей.
48. 23.04. поминальні дні. На гробках батюшка Володимир, певча. 27.04 сильно хворого Володимира поклали в лікарню, спасали, а в середу 2.05 пособорували, причастили, сам себе відспівував і о п’ятій годині ранку 3 травня помер. Відспівували в церкві з п’ятниці на вечірній службі до 21 години, всю ніч читали священники, а в суботу 05.05 великий похорон – 36 священників, море людей, похоронили на території церкви – головою на захід, хрест в ногах, недалеко від дзвіниці, вінки, квіти відер 8, і так, вінок від міськради, від Петренка і т.д., а потім був великий обід. 11.05 – дев’ятини теж відспівували, обід.
49. Будівництво продовжується, ще прибув вагон цегли.
50. 11.06. Сороковини по Володимиру, заупокійна служба, панахида біля могили, обід. (11.05 – 9 днів, 11.06 – 40 днів, а 11.07. – було б 71 рік)
51. Після відбуття обідів – перестановка кадрів в церкві – на кухні.
52. Храмовий день – 12.07., свято Петра і Павла.
53. На свято святого князя Володимира давав обід староста Володимир Павлович – сиділи за столами під вишнями.
54. На свято Бориса і Гліба – обід на честь нашим дорогим і любимим отцям Борису і диякону Борису, а ще був співак Борис з хору.
55. Будівництво помаленьку продовжується, йдуть служби, проводять їх два священники – о. Олександр, о. Борис.
56. У вересні 2001 року пономар Сергий став дияконом, старається, вчиться, добре получається. За свічним столом всі ті ж – Ліда Семенівна і Євдокія Павлівна. Прибиральниці Алла, Галя Литвин, панахідниця – Галя Литвин, біля свічок помогають прихожани. Просфорниці – Галя Заболотна, та Валентина Михайлівна. Тихо, мирно, спокійно. На кухні завідує Ольга.
57. Ще одне свято – князя Олександра Невського. 12.09 – день ангела нашого настоятеля, відсвяткували, були священники з багатьох церков, поздоровлення, квіти, подарунки, обід.
58. Будівництво церкви чомусь іде дуже повільно (не хватає ресурсів), підняли другий ярус дзвіниці.
59. Проводити служби, сповіді і інші треби часом допомагають о. Миколай і інші священники на запрошення настоятеля (о.Борис і протодиякон були на лікуванні в Циблях), а диякон Сергій їздив як паломник в місто Твер, в монастир, де раніше жив. Чомусь не беруть ще одного священника.
60. З 9 жовтня 2001року о. Олександр – благочинний Броварського району.
61. У неділю 18.11.01 знову відкрилася недільна школа після смерті Володимира (він вів цю школу), а тепер приїжджають семінаристи з Лаври.
62. 22.11 – свято Матері Божієї «Скоропослушниці». Замінили – нові гарні голубі порт’єри. Йдуть служби, говіння, освячення води і все що потрібно. Наче буде в нас новий священник о. Олександр. Вчиться, службу веде не дуже впевнено, тихо. Навчиться, привикне до нових людей, до церкви.
63. Диякон Сергій уже добре і впевнено виконує свої обов’язки, гарно, ми любим його.
64. На день святого Миколая о. Олександр знову дарував діткам миколайчики.
65. Йде піст, коли багато людей прийде, а буває й менше. Виправляються панахиди в церкві і біля могили Володимира. За могилкою доглядають, прикріплена до хреста лампадка, ставлять квіти, свічки.
2002
66. Різдво. Великі святкові богослужіння. 9.01 приїхали батюшки з усього району Броварського (до чинного), з міськради Іщенко – усіх поздоровляли і подарки вручали від керівників міста, та району – святкова для них трапеза. Дитячий хор з Гоголева вітав всіх присутніх колядками, засівами. О. Олександр вручає дітячи подарунки, і запросив діток на обід в кухню. Зал прикрашений. Стоїть ялинка.
67. Проходять служби на водосвяття і Стрітення. Вода освячується на дворі, було багато людей.
68. 24 лютого 2002 року о. Олександр представив третього нашого батюшку, що буде постійним. Теж о. Олександр.
69. На перший день Великого посту, на вечірній службі були гості – прем’єр Пустовойтенко з іншими гостями, з телекамерами, поставили свічки, подарували ікону Божієї Матері – давню.
70. Проходять служби, піст, будівництво церкви помаленьку продовжується. Заготовлюються каркаси на купола.
71. Річниця з дня смерті о. Володимира припала на Страсну п’ятницю, то не виправляли службу, а виправили через тиждень на поминальному тижні виправили панахиду, обід.
72. 5 червня був день Ангела нового священника – родився 3 травня. Свято святих Ростовських, серед яких є князь Олександр Невський.
73. 12 вересня 2002 року день Ангела о. Олександра настоятеля і сорок років з дня народження. В цей день було багато священників, прихожан, вітали з Києва, з Лаври. Вручили орден «10 річчя Харківського собору», квіти, подарунки, величання, многая літа.
74. П’ятого жовтня 2002 року настоятель привіз з Воронежа нові дзвони для церкви. Транспорт надав «Сапсан». 9 штук – найбільший 1200 кг, а найменший 7 кг. Банк «Мрія» фінансував на великий дзвін.
75. Встановлюється пам’ятник священнику Володимиру на могилі.
76. 22.11 – храмове свято. Були гості з міськради, райради, священники, козаки. Вітали, та й приймали нашого настоятеля в козаки. Посвячення перед олтарем козацькою шаблею і відзнакою.
77. Йдуть служби, привозиться ще цегла, новорічний молебен і т.д.
2003
78. 4 січня намічено освячення дзвонів і підняття на нову дзвіницю. Прибув Владика Володимир з Києва, гості, депутати міськради, Петренко, Антоненко, Бойко, директори заводів, телебачення, кореспонденти з газети «НЖ» і багато люду. На двох балках закріпили дзвони від найбільшого до найменшого, зроблені на пожертви. Владика освятив, і зробив перший благовіст (є фотографії). А потім, хто хотів, дзвонили, і почали піднімати на дзвіницю.
79. 7.01 – Світле Різдво Христове – дві служби вранці, о 5.30 і 8.30, теж було телебачення. 7.01 – 8.01 – 9.01 – святкові служби. Дитячий концерт, вертеп, священники з сіл. Десять років нашій церкви.
80. 19.01 – Водохреща, велике освячення води вранці і після літургії, телебачення, тисячі людей.
81. 1.03.2003 – диякона Сергія рукоположили на священника. Практикується о. Сергій, цілий місяць в піст проводить вечірні та ранкові служби, підказують о. Борис, та о. Олександр, учать.
82. Церкві подарили велику дерев’яну різьблену ікону Спасителя – 2 м.
83. За літо 2003 року зроблені каркаси під купола, підготовлено, заштукатурено, зацементовано виступи на церкві під купола, зроблена шальовка.
84. Храмовий день на свято Петра і Павла, освячення води, багато людей, обід в храмі, на вулиці.
85. День Ангела Володимира – обід в кухні.
86. День Ангела 6.08 Бориса і Гліба, вітали наших дорогих батюшок о. Бориса і протодиякона Бориса, квіти – квіти, гостинці, поздоровлення, обід на кухні.
87. Свята Маковія, Спаса, Успіння Богородиці. Прекрасно лунають дзвони. 12.09 – день Ангела Олександра – поздоровлення, квіти, святкові служби.
88. Захворів щось наш батюшка Борис, підвищенній тиск, в лікарні, в Циблях.
89. 18 жовтня 2003 року почали покривати купола – 5 штук на церкву і один на дзвіницю. Майже три місяці оздоблювали бані (купола) фахівці з Хустського району на Закарпатті. П’ять бань храму, та одна на дзвіницю виблискують на зимовому сонці. Матеріал для покриття 600 кв. метрів завезено з Черкащини – це пластинки з нержавіючого заліза, вкриті нітратом титану методом напилення «під золото». Покривали наче луска.
90. 31 жовтня на вечірню службу – парастас – приїхали о. Борис і диякон Борис. Служба була посеред церкви, поцілувався з священником і вже приступив до виконання своїх обов`язків, але слабенький, сповідь проводить сидячи на табуретці біля столика. Взагалі, дають сповідь, панахида, вечірні, інколи ранкові служби. Слава Богу жаліють його, розуміють. Потім почалася аритмія серця, уже хворий дуже, але кріпиться. Їздить сам на машині до церкви.
91. 8 листопада 2003 – святого Дмитрія, були в церкві на торгмаші. Наш настоятель благочинний району о. Олександр освятив місце – хрест під будівництво храму святого Димитрія Солунського. Це буде їх храмовий день. Трапеза.
92. 22.11 Свято – храм нашої малої церкви, ікони Божієї Матері «Скоропослушниці». Мав приїхати архімандрит з Лаври, о. Макарій, для освячення куполів, але не приїхав. Велична служба, багато батюшок, як завжди, хресний хід і освячення куполів – бань. Сам благочинний о. Олександр освятив. Фотографії на пам’ять, телекамера (благо є своє телебачення в місті), кореспонденти газет. Піднятий і установлений перший дальній купол, під величальний спів. До вечірньої служби ще один купол підняли, укріпили. Вечірню службу проводив о. Борис.
93. 23.06.2003 ранок, початок служби і важка звістка – помер наш дорогий батюшка Борис. Збирався на службу і зупинилося серце – третій інсульт. Позвав матушку, щоб подала таблетку і все. Горю і печалі не має меж. Заупокійна служба, усі плачуть.
94. О 18 – 19 годині вечора привезли гроб з тілом батюшки в церкву. Вінки, квіти, вінки, рідні, прихожан повна церква, служба до 21 години, всю ніч читали батюшки із усіх церков. 24.11. 2003 з восьмої години ранку – літургія, відспівування 35 – 40 батюшок, людей повнісінька церква і на вулиці, з усіх усюд поприходили, приїхали з Лаври, з сіл, де він служив, з міської ради голова і інші, з міліції (син в міліції служить), може з тисячу людей було. Вінки, квіти – море, море.
Поховали біля дзвіниці, під березами, рядом з могилою о. Володимира, знову відспівування біля могили. Потім обід в три заходи, 4 довгих столи на всю церкву.
95. 28 листопада, в перший день посту різдвяного, підняли ще один боковий купол і центральний, а 29.11 вранці підняли малий останній купол. Піднято на церкву всі. Слава Богу. Обліцовують купол на дзвіницю зеленим залізом і тільки верх позолоченим.
96. 1.12.2003 – дев`ять днів по о. Борису – заупокійна служба в церкві і біля могили. Обід. Людей було багато – плакали, говорили, згадували. Упокой, Господи, душу о. Бориса. Царство Небесноє.
97. 5.12.2003 – піднято купол на дзвіницю. Церква будується з цегли різного кольору, червоної, білої і т.д., тому храм буде пофарбовано в білий колір – каже настоятель, підлога буде з підігрівом. Штукатурні роботи розпочнуться на весні 2004 року.
98. 31.12 – 40 днів після смерті о. Бориса, заупокійна служба. Обід. Служби проводять два священники: два Олександри – Левчук і Пилипчук.
Статті:
Надія Гамалій. Над Броварами лине благовіст – 04.01.2003
Фотографії:
2004
99. 1.01 – Новорічна служба, Різдвяні свята, дитячі вітання, вітання о. Іоанна з Черкащіни, хор з Матушкою, з дітьми, колядки, гарно. Служби, служби, освячення води.
100. 13 лютого 2004 року відбулося величне свято нашого храму – Владика Володимир освятив хрести – 6 штук, які було піднято на куполи під передзвін дзвонів. Телебачення, камери, фото, багато людей, батюшки з усього району, з Лаври, місцевий голова Антоненко, керівникі фірм, банку «Мрія», які багато допомагають в будівництві храму.
Владика Володимир нагородив грамотами, орденами, медалями настоятеля орденом «Різдво Христове 2 ступені» о. Олександра, керівників фірм, старосту Володимира Павловича і активну прихожанку, що збирала гроші на будівництво – Марію Петрівну. Стояв дуже холодний, морозний день – 15-16 градусів морозу. Настоятель висловив усім велику вдячність .
101. Свято «Стрітення» – освячення води, свічок. Виконують служби поки два священники. Буває протодиякон Василій з Лаври, на підмогу. Протодиякон Борис уже замітно здає, дуже старається, але уже сили не ті. В храм часто приходять рідні о. Бориса – сини, матушка.
102. 3 квітня 2004 року до нашого храму було привезено чудотворну ікону Божієї Матері «Багабашевська» з чувашського села Багабаш Уфимської єпархиї. Був молебень – цілий день йшли люди, поклонялися, прикладалися, купували іконки, а на вечірній службі проводжали, на виході в дверях ікону держали священники, і всі йшли під іконою на вулицю.
103. Відбуваються служби, піст, маслособорування, Великдень і т.д., часом допомагають священники з інших церков. На свято Миколи Чудотворця 22.05 – півроку з дня смерті о. Бориса, панахида, обід. О. Олександр був в Єрусалимі, як паломник.
104. 12.07 – свято Першоверховних апостолів Петра і Павла – храмове свято, було дуже святкове богослужіння, багато священників, гостей, прихожан, хрестний хід навколо нової церкви, і о. Олександр з хором зайшли в новозбудований храм, поспівали там, і батюшка освятив стіни приміщення. Проводиться штукатурка.
105. На свято Володимира – святкові служби, панахида біля могили Володимира.
106. Свято Бориса і Гліба – вітали протодиякона Бориса і була панахида біля могили о. Бориса.
107. 13.08 привезли чудотворну ікону Матері Божієї «Всіх скорбящих радість». Зустрічали біля воріт після вечірньої служби, перед Маковієм проходили попід іконою в воротах, була в церкві до «Спаса». Багато людей приходили поклонитися Матері Божій, купити іконку на спомин, та для молитви.
108. 12.09 День Ангела нашого настоятеля – святкова служба з участю багатьох священників, вітання, вітання, трапеза. В проведенні служб допомогає о. Сергій.
109. Жовтень 2004 – штукатурять дзвіницю всередині, та знадвору, гарно, з ліпкою карнизів, встановлені вікна внизу.
110. Листопад. Служби, поминальні суботи, староста Володимир Павлович та послушниця Дуся Павлівна здійснили паломництво по священним місцям Россії.
111. 21.11 – Михайла. 22.12 свято ікони Божієї Матері «Скоропослушниці», храмові свята. 23.12 Рік з дня смерті о. Бориса, панахида біля могили. Обід.
112. 19.12. – свято «Миколи Чудосворця». Дітям «Миколайчики». 20.12 Привезли в храм велику ікону МБ «Ченстоховська», молебень, поклоніння серед храму. І в цей день хоронили прихожанина нашої церкви Михайла.
113. Піст, служби, допомагають о. Сергій і протодиякон Василій з Лаври. Ікона Матері Божієї «Ченстоховська» залишилась у нашому храмі.
2005
114. Новий рік, Різдво – великі служби з дитячими вітаннями, подарунками.
115. Водохреща, Стрітення – Велике освячення води. Освячення на озері провів о. Олександр 2. Настоятель поїхав на лікування, 6.03 приїхав і уже правив служби. В його відсутність був о. Василь із Лаври – ми думали, що буде уже у нас постійно, але ні. Отцу Сергію дали приход в церкві «Георгія Побідоностця».
116. 14.03 Початок великого посту. Служби вечирні, денні, соборування, освячення ікони «Спасителя», подарованої з колонії.
117. Квітень, почалися роботи біля нової церкви. 3.04 телебачення – знімали о. Бориса на церковній службі. Йому 18.04.05 виповнюється 80 років з дня народження і 60 років з дня закінчення війни, в якій він брав участь. А 17.04 вітали, величали, співали «Многая Літа». (2.05.2005 – помер його син Володимир, відспівували, привезли в дар церкві ікону Божієї Матері «Я єсть аз…», протодиякон Борис сам намалював). Взагалі він розписував «Троїцьку церкву» і так багато ікон.
118. Йдуть Великодні служби. Штукатурять церкву.
119. 11.06 – привезли мощі св. Великомученика і цілителя Пантелеймона, паломництво, молебень, служби. 8.07 привезли ікону Божієї Матері одеську «Живоносний істочник», молебень, паломництво.
120. Свято Петра і Павла – велична служба, телебачення, хресний хід, обід. На майже всі служби, що проходять на тижні буває о. Сергій. З 20.06 Ліда Семенівна не працює за свічним ящиком, нова жіночка Ольга Іванівна і Дуся Павлівна – старша.
121. Проходять свята – служби святого Володимира, Бориса й Гліба – знову вітали протодиякона Бориса з днем Ангела, та 80-ти річчям. 12.09 – день ангела о. Олександра – настоятеля – урочиста, служба, трапеза, привітання прихожан, священників, керівників міста, району.
122. Повним ходом йдуть штукатурні роботи – білий з бежевим, прибрано ліса, закінчено штукатурні роботи, покрито зеленим залізом всі притвори. Церква вже має добрий і гарний вигляд, але ще без вікон і дверей і т.д.
123. Травень – осінь 2006 року – встановлено хрести до дня голодомору.
2010
124. Встановлені вітражі, вікна, брамні двері і т.д. До Великодня храму подарили «Псалтир Следования» від блоку Віталія Кличка. Надруковано сербською мовою у Сербії, 1545 рік. Перше видання, не друкувалось більше 100 років.
125. 30.01.10 – помер протодиякон Борис, хоронили 1.02. в понеділок, був великий похорон, солдатський салют, обід.
126. Служби йдуть своїм чередом, продовжується будівництво церкви.
127. З 15 вересня виконуються малярні роботи, утеплюється діюча церква.
2011
128. Новий рік, Різдво, святкові служби. 14.01 на д`якона Мішу висвятили пономаря, а згодом і на батюшку і дали десь приход.
129. Послушник – пономар Тарасій став дияконом, а невдовзі, на свято Тарасія, рукоположили в Лаврі на священника і весь Великоденний піст проводив служби в нашому храмі і так залишився у нас третім священником. Пономар В’ячеслав став дияконом в нашому храмі після Бориса.
130. 12.06 – свято Трійці, велика служба, староста Володимир Павлович вирішив йти в монастир, проводжали його, благодарив настоятель Олександр за багаторічну службу, з Лаври нагородили нагрудним знаком, фотографувались.
2012
131. Відсвяткували день Ангела о. Олександра і п’ятдесятиріччя з дня народження, величали, славословили.
2012 – 2014
132.Церква і дзвіниця збудовані повністю, проведено штукатурні роботи, проводиться розпис верху і стін, тільки за теплої погоди. Кандидатами в депутати зроблений дитячий майданчик біля церкви.
Церкві подарована велика ікона апостолів Петра й Павла. На храмові свята виносять ії на хресний хід навколо церкви, святкова служба відбувається вже у Новій церкві, підлогу цементну застелюють травою.
Зроблено красивий іконостас, придбано ікони, підсвічники, велику люстру – підвішено на ценах. Великий столик – аналойчик – під святкову ікону і все, що потрібно в вівтар. За ці роки в нас є ще один священник – о. Георгій.
В недільні дні з Лаври буває о. Павло, він проводить гарні проповіді, веде навчання бажаючих. Приходив допомагати о. Микола, часто стояв на сповіді, захворів. Старостою вибрано Ірину Анатоліївну.
2015
133. Від вербної неділі служби проходять в новій церкві. Влітку впорядкована територія церкви, викладено плиткою, розбиті клумби, посаджені ялинки, рози, висіяні кругом квіти, зроблені довгі лавочки, залізний забір, ворота, розширена територія.
При церкві діє бібліотека. Служби проводять священники: настоятель о. Олександр, другий о. Олександр, о. Тарасій, о. Георгій і приїжджає з Києва о. Павло, протодиякон В’ячеслав. Пономарі Ігор, Юра, Максим, допомагають Міша, Василь. Міняються люди на кухні, прибиральниці – Алла, Анна Литвин, Надя, Катя. За панахидним столом Галина, за свічним ящиком Лена, Свєта, Тамара.
Після Покрова перейшли служити в теплу церкву. Трохи тіснувато після нової, але тепло.
Привозяться ікони на поклоніння. Відбуваються поїздки священників в Єрусалим, на святу гору Афон і др.
В новій церкві все ще стоять «ліси» – йде розпис стін.
Просмотры(1030)