Надія Гамалій. Над Броварами лине благовіст – 04.01.2003

025-Над Броварами плывет благовестНапередодні великого свята Різьдва Христового, миулої суботи  4 січня 2003 року у нашому місі сталася хвилююча і радісна для усіх православних християн подія — бровар чани почули перший благовіст нових дзвонів храму  Св. Першоверховних апостолів Петра і Павла. Святиня нашої землі була знищена руками більшовиків у часи мракобісся і руйнації.

Та з Божоі ласки настали часи духовного відновлення і піднімаються з руйновищ храми і відрод­жуються душі наші. Важко і довго відбудовується величний храм Св. Першоверховних апостолів Петра і Павла. Нестача коштів стає на перешкоді завершенню будів­ництва. Та броварчани докладають зусиль, щоб наблизити той день, коли відкриються врата храму і віруючі славитимуть Спасите­ля у новій його церкві. Так, на пожертви наших земляків славет­ними воронезькими майстрами, котрі з давнини зберегли унікальні вміння і знаються на тонкощах дзвоноливарної справи, відлито дев’ять дзвонів вагою від 1200 до 7 кг. Вони були достав­лені до Броварів транспортом, який надало керівництво фірми “Сапсан”. На найбільшому з них, виготовленому на кошти банку «Мрія» в дивовижної краси орна­ментованих овалах — барельєфне зображення Святих Першоверховних апостолів Петра і Павла, Печерської Пресвятої Богородиці, Св. рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги. Нижню частину дзвону оздоблює орна­ментоване плетиво з виноградної лози з гронами. Зображення Свя­тих є і на інших чотирьох великих дзвонах.

Після святої Літургії, яку провів настоятель церкви Св. Першоверховних апостолів Петра і Павла Благочинний Броварського райо­ну і головний «зодчий» храму протоієрей Олександр Левчук, було освячено дзвони.

З нагоди цієї події і прибув Бла­женніший Володимир, Митропо­лит Київський і всієї України а почетом, котрий з великою уро­чистістю в оточенні священства Броварського  благочинія   здійснив освячення дзвонів і власноруч послав перший Благовіст і благословення бровар чанам.  Владика подякував настоятелю храму  і добрим людям, що доклали зусиль і коштів до відродження святині, і в знак подяки вручив їм церковні нагороди — грамоти і ордени УПЦ: Нестора Літописця — голові правління ВАТ    «Меркурій» В.І. Беліку, ордени «Різдво Христове» – О.Б.Єгорову, Ю.А. Кізьку, К.М. Ворушиліну.

Блаженніший Володимир подарував прихожанам на згадку про пам’ятну подію іконки з Владичним Благословенням.

На освяченні дзвонів  були також присутні народний депутат України Ю. Бойко, міністр у справах релігії та міграції Д.В. Бондаренко, голова райдержадміністрації Л.Л.Вайсфельд, міський голова В.О. Антоненко та його заступники, а також громадськість міста.

…Лине  урочистий Благовіст, кличе до спасіння, до очищення душ наших від суєти і скверни. Хай буде так, поки буде світу. Хай ніколи не зазнають руйнації наші душі. Хай буде воля Твоя, Господи, навік!

Надія Гамалій